Закарпатські чиновники добряче заробили на шкільних автобусах

Про це повідомляє Апостроф посилаючись на Вісник державних закупівель.

Згідно з опублікованою інформацією, станом на 25 серпня 2016 року в Закарпатській області проведено 2 тендери на закупівлю 5 од. шкільних автобусів. При чому, кожен район області робив закупівлі самостійно. Тобто, відповідальні за закупівлю автобусів були міністерські чиновники в Києві і навіть не обласні, а що ні на є найближчі до потреб громади - районні.

Кожен район самостійно готував технічні вимоги та організовував тендера.

Як видно за підсумком проведеної роботи, згідно того ж Вісника держзакупівель, Відділ освіти Міжгірської районної державної адміністрації придбав 2 автобуси за 1,32 млн. грн. А чиновники Управління освіти Рахівської райдержадміністрації придбали 3 автобуси за ціною 1,68 млн. грн. за од., тобто на 360 тис. грн. (Або майже на третину) дорожче. Загальна сума переплати тільки в цій одній закупівлі перевищує 1 млн. Грн.

Причина «дорогої» закупівлі виявилася стандартна і давно популярна в інших регіонах. Маніпуляції з тендерною документацією плюс «домовленості» і в підсумку в тендері в Рахові бере участь продукція тільки 1 заводу-виробника (хоча в Україні їх 4-ри). Природно, для законності і «підстраховки» одну і ту ж продукцію в тендері пропонує кілька посередників (зазвичай це дилери заводу).

За даною схемою в Закарпатській області планується придбати близько 20 автобусів. Технічні завдання на закупівлю, під які буде запропонована продукція лише одного заводу виробника вже підготовлені.

Разом на даний момент найдорожчі в Україні шкільні автобуси (за ціною 1,68 млн. грн. За од.) вже куплені в Черкаській і Миколаївській областях. Аналогічна спроба зроблена Херсонськими чиновниками (даний тендер призупинений рішенням АМК) і Львівськими чиновниками (умови проведення якого оскаржуються Львівським адміністративним судом).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
19 переглядів у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Корисні поради
Дошки оголошень «засмічені» тоннами інформації. Тисячі людей намагаються скористатися зручними платформами, щоб щось продати або купити. Ви теж наважуєтеся використовувати таку можливість, пишете оголошення, намагаєтеся, а воно не знаходить відгуку. Знайома проблема? Не поспішайте лаяти платформу для оголошень. Можливо, не все гаразд з вашим текстом. Уявіть, що ви хочете купити авто. Ви перегортаєте оголошення сторінку за сторінкою, чіпляючись очима за кри...
Аналітика
Оренда квартири - питання, яке завжди буде актуальним. Не кожному з нас на початку самостійного життя дістається подарунок у вигляді власної квартири. В основному, життя без мами і тата починається з гуртожитку у ВНЗ або орендованої кімнати. А якщо пощастить з фінансуванням від батьків, то і з оренди квартири. Ми переглянули оголошення в розділах нерухомості кількох міських сайтів і зробили невелику добірку найдорожчих і найдешевших квартир з довгостроково...
Корисні поради
Люди часто розміщують оголошення на дошках. В нашому розділі оголошень також. І багато хто не замислюється що і як пише. Звичайно, можна написати багато оголошень, розмістити їх на всіх дошках і чекати багато дзвінків. Але! Якщо об'яви не цікаві, то читати їх не будуть, дзвонити - тим більше. І не важливо скільки оголошень розміщено.Давайте розберемося з найчастішими помилками при створенні оголошень і з'ясуємо як зробити рекламу більш привабливою. Що непр...